Dönerin geleceğinden kimsenin endişesi yok

Değerli okuyucularımız, AVRUPA DÖNERCILER REHBERININ 13. Sayısını sizlerle buluşturmaktan mutluyuz.

 

Koronavirüs nedeniyle 2020 senesi, ticari ve sosyal alanlarda hepimizin önemli bir sınavdan geçtiği sene oldu. Küresel çapta yaşanan COVID-19 salgınının bir an evvel bitmesi hepimizin ortak düşüncesi ve arzusu. 

 

Tüm ülkeler, küresel çapta ki bu salgına karşı savaş açmış durumda. Dünyada ki çeşitli bilim kuruluşlarından yapılan açıklamalar 2020 sonunda COVID-19 virüsüne karşı aşının geliştirilmiş olacağı şeklinde. Bilim insanları da 2021 senesinde, dünyanın salgından kurrulacagi yönünde açıklamalar yapıyorlar.

 

Bu açıklamalar ve yapılan çalışmalar bir tarafa, içinde bulunduğumuz durum hepimiz için çok önemli. Vakit ve sağlık, kıymetini iyi bilmemiz ve değerlendirmemiz gereken iki önemli sermaye. Alacağımız tedbir ve önlemler sağlığımızı ve iş hayatımızı çok yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle, almamız lazım gelen tedbirleri hafife almamalıyız.

 

Koronavirüs, özellikle döner sektörünün çetin bir sınavdan geçmesine sebep oldu. Pandeminin avrupada yayılmasıyla bir anda durma noktasına gelen satışlar ve üretim, sektör temsilcilerini kara kara düşünmeye sevk etti. 2-3 haftalık süre sonrasında hükümetlerin iş verenlere teşvik paketi sunması ve kısıtlamaların gevşetilmesi, döner sektörünün pandemi etkisinden kısa sürede toparlanmasına vesile oldu. 

 

Bu sürede her üretici ve satıcı kendi muhasebesini daha detaylı şekilde yaptı. Döner üreten ve satan işletme sahipleri yaptıkları, işin nekadar önemli olduğunu da anladılar. Dönerin, pişirilidikten hemen sonra yenilebildigi gibi, ev ve işyerlerine servis edilen, aynı zamanda pişmiş hazır şekilde de alınarak ısıtılıp yenen bir ürün olarak alternatif yiyecekler arasında önemli bir yer almış olduğu da herkes tarafından birmez daha kabul edlmis oldu.

 

Yaşananların olumsuz etkilerinin yani sıra, olumlu etkilerini düşünenlerin sayısı da az değil. Mesela şuan kimse dönerin geleceğinden endişe etmiyor. Döner sektörüne yönelik iş yapan herkes, artık dönerin hayatın vazgeçilmez yiyeceklerinden biri oldunu düşünüyor. Bu da bize, yapılan işin ve sorumluluğun önemini bir kez daha hatırlatıyor. 

 

Birçok kişi senelerdir bu sektörden ekmek yedi ve yiyor. Gelecekte de böyle olacak. Şuan elinde imkan olan birçok üretici ve satıcı, bu işin geleceği için güzel çalışmalar yapmak gayretindeler. Kararlarını yarınlar için alıp, yatırımlarını bu doğrultuda yapıyorlar. Bu da sektörün geleceği için umut verici. 

 

Ekip olarak, biz de sektöre katkı sağlamaya, sizlerin sesi olmaya en iyi şekilde devam etmeye çalışıyoruz. Desteklerinizden dolayı da teşekkür eder, bir sonraki sayımızda buluşmak üzere herkese, Sağlık ve afiyet dolu günler dileriz.

Copyright © IF Medien - Her hakkı saklıdır