11. sayımızla istikrarla devam

 

Bu güzel eseri sektöre kazandırırken, birlikte başarmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.


Dönerci Rehberi’nin 2018/2019 sayısı yeniliklerle dolu olarak sizlerle buluşuyor.

Sektörün üretim merkezi Almanya iken, bugün Avrupa geneline yayıldığını görmekteyiz. Almanya yine kaliteli ve büyük kapasitedeki üretimin merkezi olmakla beraber, maliyetlerden dolayı bunun büyük miktarda Polonya’ya kaydığını görmekteyiz. Diğer Avrupa ülkelerinde de ciddi yatırımlarla Döner üretenlerin sayıları her geçen gün artmaktadır.  Döner üretimi çeşitlilik kazanmaktadır. Bunların önemli kısmı pişmiş dönere yönelerek, yeni bir Pazar oluşturdu. Marketler, catering şirketleri bunların başlıcaları. Bu Pazar da oldukça büyük verilenler devede kulak olarak adlandırılabilir. Daha alınacak oldukça mesafe var. Ayrıca yeniliğe yatırım yapan firmalarımız da döneri çok farklı kulvarlara ve Avrupa insanına kabul ettirme başarısı göstererek, benzin istasyonlarına kadar girdiler. Hazır, ısıt ye şeklinde Bulgurla da buluşturan Düzgün, hem paketlerdeki güzelliği ve hem de farklılığıyla ciddi bir gelişim kazandırdı sektöre. Bunun gibi ismin sayamayacağımız firmalarımız devamlı pazara yatırım yaparak, normal dönerin yanında yeniliklerle de daha geniş Avrupa insanına ulaşmanın gayreti ve çalışmasını yapıyorlar. 

Gazetecilik yapmak zor bir iş. Sektör temsilcileriyle birliktesin, her şeyi görüyorsun. Ancak dönere ve sektöre zarar verecek bir haber yapamıyorsun. İyilerle kötüler iç içe. Ama ayırmak istediğinde maalesef sütle yağ gibi birbirinden ayırmak o kadar zor ki…

Hedefimiz; sektörün gücünü, farklılığını ve zenginliğini ortaya koymak. Bunu yapmak için oldukça emek veriyoruz. Milyonlarla km yol kat ediyor ve büyük bedeller ödüyoruz. Sonuçta başarılı olan arkadaşlarımızı gördüğümüzde yorgunluğumuz bir tarafa, mutlu oluyoruz. Bu büyümede bizim de payımız var diyoruz.    

Dönerci Rehberi; Avrupa genelindeki sektör temsilcilerini bir araya getirmekle kalmıyor. Aynı zamanda fuarlarda dağıtılarak ve Avrupa’nın her yerindeki toptancı, restoran, üretici ve sektörün diğer dinamiklerine direkt adreslere postayla gönderilerek ticari bir platform oluşturulmasına da büyük katkı sağlamaktadır. 

Yazılı basının devamlı tiraj kaybettiği bir dönemde, arkalarında ciddi holdinglerin desteğiyle yayın yapan kuruluşlarda ciddi kayıplar yaşanırken, 11 yıldır düzenli olarak yayınlanan bir rehberin gücü ve etkisi takdirle karşılanmaktadır. Bizim gücümüz, sizlerden gelmektedir. 

Ticari hayatın hareketlendiği, fuarların açıldığı eylül ayında, Dönerci Rehberi 2018/2019 sayısı da piyasada ve dağıtılmış olacaktır. 

Yeni dönemde başarılı olmanız, nice güzel çalışmalara imza atmanız dileğiyle diyoruz. 

 

Hoş ve esen kalın.  

 
Copyright © IF Medien - Her hakkı saklıdır